Riaditeľka v rokoch 1980 – 1991: Viera Zemanová
Pedagogickí pracovníci v rokoch 1980 – 1991: Nadežda Kumorovitzová, Ľuboslava Krystýnková
Sídlo:Koncom januára 1980 sa konalo ďalšie sťahovanie do budovy bývalej Ľudovej školy umenia, dnes v nej sídli Špeciálna základná škola, pretože nevyhovujúci technický stav priestorov bolo potrebné riešiť. Priestory boli menšie, ale napriek tomu sme sa snažili vytvoriť deťom dobré podmienky na realizáciu.
Krúžky:
V rámci pravidelnej záujmovej činnosti sa do popredia dostala úloha širšieho zapojenia detí a mládeže do technickej činnosti. Otváralo sa viac technických krúžkov: elektrotechnický, leteckomodelársky, automodelársky, lodnomodelársky, fotografický, plastikovomodelársky.
V októbri 1982 v spolupráci so Stredným odborným učilišťom chemickým vo Svite bola zriadená Stanica mladých technikov. Začal tam pracovať krúžok mladých chemikov pod vedením majsterky odborného výcviku Ľudmily Kuffovej. Deti chodili do učňovských laboratórií a dielní. V roku 1985 bol zriadený krúžok mladých strojárov, ktorý viedol majster odborného výcviku Zdeno Jung.
Do tohto obdobia sa radí aj otvorenie počítačového krúžku. Najprv deti pracovali v priestoroch a pod vedením pracovníkov ÚSIP-u, pretože jedine tam bolo primerané vybavenie počítačovou technikou, neskôr po zakúpení vlastných PC (PP-01 a PMD) v SMT.
Obľúbené boli aj krúžky: šikovných rúk, matematický, rybársky, filatelistický, šachový, basketbalový.
Vedúci krúžkov: Dušan Prokop, Dušan Papp, Leopold Klas, Dušan Obtulovič, Jozef Šimon, Dušan Hauser, Ján Stanek, Božena Kučerová, Vladislava Maliňáková, Blanka Bodová, Ján Zbell, Rudolf Abrahám, Zdeno Grác a ďalší
Podujatia:
- Od júna 1982 v spolupráci s mládežníkmi sa začali konať na štadióne celomestské športové a zábavné hry pri príležitosti MDD pod názvom Deň detskej radosti,
- Zimné slávnosti s rozsvietením vianočného stromčeka,
- v zime sa konali karnevaly na ľade a v marci literárne karnevaly,
- zimné aj letné branno-orientačné preteky,
- lyžiarske preteky,
- technické súťaže, prehliadky a výstavy zo všetkých odborov záujmovej činnosti.
Letná činnosť:
Leto bolo vo Svite bohaté na možnosti rekreovať deti v táboroch. Organizovali sme najviac putovných táborov v rámci východoslovenského kraja. Deti trávili prázdniny v Prahe, Slanom, Bratislave, Českej Třebovej, ale aj v Maďarsku v Sarvaši a Miškolci a v Poľsku v Krakowe. Začali sa organizovať špecializované tábory v Dudinciach s plaveckým výcvikom, turistické Krajom Jánošíka cez Súľovské skaly, Malokarpatským krasom a Českým Rajom. Od roku 1983 sa začala písať aj história, ešte aj dnes veľmi populárnych, mestských táborov.
Fotodokumentácia